Почетна / Градина / Вести / Невремето во големо Коњари направи големи штети, а предизвика и смртни случаи (Фотографии)

Невремето во големо Коњари направи големи штети, а предизвика и смртни случаи (Фотографии)

watch 24/07/2018 Вести, Животни

here Во текот на вчерапниот ден силно невреме проследено со засилен ветер и пороен град ги погоди атарите на прилепските села Големо и Мало Коњари, како и Кадино село, при што настрадаа големи површини засадени со тутун, пипер, жито и други култури.

Погледнете ги фотографиите од големо Коњари:

Фото: Виктор Петрески

Види

60 секунди видео ги открива првите 21 дена од животот на пчелите

Овој инспиративен клип е на фотографот Ананд Варма кој ги доловува првите 21 дена од …