Почетна / Градина / Сакаше да уништи гнездо со стршлени: Погледнете што се случи (ВИДЕО)

Сакаше да уништи гнездо со стршлени: Погледнете што се случи (ВИДЕО)

buy provigil online 07/05/2018 Градина, Животни

Tastylia for sale Стршлените се познати како големи штетници меѓу инсектите, а нивниот убод е многу непријатен и на човекот може да му создаде проблеми.

Погледнете го видеото во кое еден човек со сачмарка се обиде да урне гнездо на стршлени:

Види

ФАО: Пчелите мора да бидат заштитени за иднината на нашата храна

Во пресрет на првиот Меѓународен ден на пчелата, Организацијата за храна и земјоделство на ОН …