Почетна / Градина / Пресврт со времето: Еве какво време не очекува од сабота

Пресврт со времето: Еве какво време не очекува од сабота

buy modafinil online in india 29/03/2018 Градина

http://flyingsquidstudios.com/files/†http:/twitter.com/flyingsquidla Утре и во сабота преку денот ќе се задржи сончево и топло време со натпросечни дневни температури, што ќе предизвика забрзано топење на снежната покривка на планините.

Во сабота кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи.

Во ноќта кон недела врнежите ќе се интензивираат и на места ќе бидат поројни.

На највисоките планини ќе има и врнежи од снег.

За време на викендот ќе дува засилен ветер, во сабота од јужен, а во недела од западен правец (над 70 км/час).

Во недела и понеделник дневната температура ќе опадне зa околу 5 степени, а потоа повторно ќе биде во пораст.

Види

Поставиле бушилица за да отстранат голем трупец. Погледнете го видеото

„John Deere 8100“ е бушилица за бушење земја, но како што може да видите, таа …