Почетна / Градина / Вести / Третман на анемија со природни средства

Третман на анемија со природни средства

http://doverremodeling.com/category/shoes-events/page/2/ 09/03/2018 Вести

source link Пролетта е тука, а со неа и пролетниот замор. За да не се чувствуваме изнемоштено, а и да го зголемиме нивото на хемоглобинот, користете ја пролетната, свежа коприва. Таа се бори против анемија, недостаток на апетит, слабост, лошо расположение, пролетен замор.

Се што ви треба се листовите на обичната коприва.

Се подготвува запарка од 2 лажици наситнени листови кои се ставаат во 400 г зовриена вода и киснат уште околу 1 час. Се пие 3 пати на ден пред јадење по 1 кафена чашка.

Може да се употребува повеќе пати – особено во пролет. Помага и при губење на косата.

Види

Аглаоморфа (Aglaomorpha)

Аглаоморфата (Aglaomorpha) потекнува од семејството „Adiantaceae“. Има тесни и широки листови. Се препорачува да се …