Почетна / Градина / Вести / Синусот се лекува! Прочитајте како!

Синусот се лекува! Прочитајте како!

buy provigil online forum 12/02/2018 Вести

http://oceanadesigns.net/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http://oceanadesigns.net/accessories/ Овие билни напивки лекуваат синусит и дишењето станува подобро. Синузитис е воспаление на околоносните шуплини (синуси).

Се појавува најчесто од вируси и бактерии, но може да биде предизвикан и од алергии, од повреди, а многу ретко и од печурки.

Синузитисот е инфекција на горните дишни патишта, која најчесто се јавува како компликација на акутен ринитис или повеќе познат како настинка. Овие растителни напивки лекуваат синузитис и дишењето станува полесно!

7 цветови од домашен каранфил и 7 цветови од тегавец се варат во 200 мл вода во тек на 10 минути. Кога ќе се излади запарката се прецедува. Од неа се капнува длабоко во ноздрите по 3 – 4 капки, по што е пожелно да се исекнете. Се прави наутро и навечер.

Во сад со 1 литар ладна вода се ставаат 1 лажица камилица, 2 лажици мајчина душица, 1 лажица камшик и 6-7 см сплитка од лук. Садот се става на оган додека зоврие водата, а потоа се вади настрана. Над него се прави инхалација во тек на 10 минути секоја вечер пред спиење. Потребни се најмалку 20 инхалации, за да има третманот ефект. Може да се повтори повторно по едномесечната пауза.

Види

Се подобрува соработката помеѓу Македонија и Србија-побрз проток на пратките, пониски трошоци, поконкурентни домашни производи

Побрз проток на пратките, пониски трошоци, поконкурентни домашни производи – ова се дел од придобивките …