Почетна / Градина / Лек / Природен лек против сите видови на бактерии

Природен лек против сите видови на бактерии

http://dsigns.co.uk/?option=com_alfcontact 13/02/2018 Лек

http://crystalpalacemuseum.org.uk/robots.txt Овој природен лек се справува со сите видови на бактерии а посебно со бактеријата Esherihia Coli.

Состојки: 250 гр магдонос

250 гр лимон со кората

200 гр мед

20 гр маслиново масло

Магдоносот и лимонот се мелат на машина за мелење. Се меша со медот и маслиновото масло и се става во тегла. Се зема една голема лажица пред доручек а една после вечерата.

Откако ќе го потрошите сиот лек потребно е да направите тест за бактерии. Ако сеуште имате бактерија , лекот го повторувате уште еднаш.

Напомена: Лекот се зема со пластична лажица. Лимонот пред да се употреби да се стави во вода со лажичка сода бикарбона за да ги извлече сите отрови. Малку да постои па се мие и се употребува.

Види

Кинески чаеви – одгледајте сопствен чај

Веке пред крајот на зимата секој градинар почнува да планира што ке одгледува следната сезона …