Почетна / Градина / Животни / Гинисов рекорд: Погледнете го најкраткото маче во светот

Гинисов рекорд: Погледнете го најкраткото маче во светот

go site 11/05/2018 Животни

go Физ е најкраткото маче, според Гинисова Книга на Рекорди.

Високо е само 15,24 сантиметри. Има и видео:)

Види

ФАО: Пчелите мора да бидат заштитени за иднината на нашата храна

Во пресрет на првиот Меѓународен ден на пчелата, Организацијата за храна и земјоделство на ОН …