Почетна / Градина / Лек / Ловоровиот лист го отстранува непријатниот мирис од стапалата

Ловоровиот лист го отстранува непријатниот мирис од стапалата

enter site 08/08/2018 Лек, Совети

http://apacheip.com/comments/feed/ Ловоровиот лист го отстранува непријатниот мирис од стапалата и се бори со прекумерното потење. Имате проблем со потењето на нозете и како последица на тоа, мирисот кој се носи откако ги соблекувате чевлите ве тера да се чувствувате непријатно.

Ништо не може да ве спречи да пробате, бидејќи овој зачин е речиси присутен во секој дом.

Многу билки ја губат својата индивидуална лековита сила, откако се сушат, но ловоровиот лист го задржува секое едно од корисните материи и така станува еден уникатен помошник при борбата со заболувањата.

Во ловоровиот лист се содржани етерични масла, а токму тие можат да ни помогнат да ја намалиме лошата миризба на стапалата. Оваа лековита билка има антиинфламаторно и антибактериско дејство.

Напивката од ловоров лист, со која успешно се борите против миризбата од нозете се подготвува од 30 листови. Листовите ставете ги во врела вода во износ од 1 чаша. Потоа ќе ставите капак на садот и ќе го држите таму 3 часа. Потоа прецедете и разредете ја напивката со 2 литри топла вода. Потопете ги нозете и држете ги околу 20 минути. Третманот повторувајте го во тек на 7 дена.

Види

Не вложувате ниту денар, а имате овошје и зеленчук без пестициди: Одгледувањето во чаша е апсолутен хит (фото/видео)

На овој начин се храните здраво, а во исто време и штедите. Секој од нас …