Почетна / Градина / Животни (страна 4)

Животни

Човек застанал покрај пат за да фотографира крави. Погледнете што направила едната крава (Видео)

http://lstyle.sk/nase-sluzby/esteticka-dermatologia/mezoterapia-mezolift-a-hydrolift/ 22/06/2018 Градина, Животни

enter site Никогаш не знаете кога на некој ќе можете да му помогнете. Тоа некогаш може да се случи во моменти кога најмалку очекувате и можете да биде доста очигледно или како во овој случај доста суптилно, пишува Македонија Денес. Дејв поминувал покрај прекрасна фарма во Канада, кога застанал покрај патот за …

Повеќе »

Нeверојатно видео: пајак јаде змија

21/06/2018 Животни

Пред неколку дена Ант Хадлај во еден двор во Австралија снимил неверојатно видео. Имено златестиот пајак, голем околу 40 сантиметри, цел час се обидувал да ја изеде змијата. На крајот успеал! Погледнете:

Повеќе »

ВИДЕО:Шанти слоницата свири на хармоника

Слонот Шанти од Националната ЗОО градина во Вашингтон знае да свири на хармоника со својата сурла. Вчера се објави видео снимка на кој се гледа како 36-годишната азиска слоница свири на хармоника прикачена на нејзиниот кафез. Според Деби Флинкман, која е чувар Шанти е музички талент и своите песни секогаш …

Повеќе »

Ова грдо суштество ја чува тајната на долговечноста

Едно од најпознатите грди суштества на овој свет, има сериозни тајни за долговечноста на човештвото. Експерти од Австрија, нагласуваат дека токму голото слепо куче е клучот за тоа луѓето да можат да живеат до 200 години. Голото слепо куче е клучот на долговечноста иако овој вид на суштества се исклучително …

Повеќе »

Почнува аплицирањето за добивање на средства од „Програмата за рибарство и аквакултура“

Од денеска до 9- ти јули 2018- та година, сите кои сакаат да градат нови или да ги ревитализираат старите рибници и пунктови ќе може да аплицираат за добивање на средства преку „Програмата за рибарство и аквакултура“ . Преку оваа мерка ќе може да се градат нови риболовни пунктови, да …

Повеќе »

Кралска кобра – змија гигант на планетата

Кралската кобра е рангирана со своите над 5 метри должина и тежина од 20 килограми, меѓу змиите-гиганти на планетата. “Кралот на Кобра” го оправдува целосно своето латинско име Ophiophagus (змиејојадец), бидејќи навистина се храни со други змии. Тие се масленожолти до црно-кафеави, понекогаш со светли шари по грбот. Слично на …

Повеќе »

Најдолгата змија во светот, запишана во Гинисовата книга на рекорди

Најдолгата змија во светот, која што е запишана во Гинисовата книга на рекорди е питонот Python reticulatus кој бил долг цели 7,5 метри, а во 2010 година починал од тумор. Питонот бил со вкупна тежина од 135 килограми и старост од 18 години. Живеел во зоолошката градина Колумбус од 2007 …

Повеќе »