Почетна / Градина / Вести (страна 20)

Вести

Со лековити растенија до екстремен раст на косата

source link 16/03/2018 Вести

http://truecom.com/comments/feed/ Ви требаат само: 3 лажици сенф 3 лажици масло од авокадо 1 лажица цимет Измешајте ти наведените производи и нанесете ги врз косата и коренот. Нема потреба да ја разнесувате маската дури до врвовите. “Завиткајте” ја главата со најлон, а врз неа намотајте крпа. Само преку тоа природно затоплување маската …

Повеќе »

Комбинации за балконот

Се поголем е интересот за разубавување на балконите. Цвеќињата обично кои обично успеваат на балконите се размножуваат релативно лесно и сакаат добро осветлени места. Ако балконот е јужно, југозападно или југоисточно на него најдобро ќе расте цинијата, астрото, петунијата, невенот, вербената. Соодветни видови за северниот балкон се латинката, целозијата, грамофончето. …

Повеќе »

Со стартот на пролета започнува и пролетната распродажба на целиот асортиман на декоративни садници во Хорти Експерт

Добро уредениот двор е извор на позитивна енергија. Постојат безброј начини како брзо, лесно и едноставно вашиот двор да го претворите во природен рај. Уредете го сопствениот двор на време, со стартот на пролета започнува и пролетната распродажба на целиот асортиман на декоративни садници. Од 21ви март посетете го градинарскиот …

Повеќе »

Овие деца покажуваат дека органското фармерство е избор на иднината

Погледнете како овие деца покажуваат дека органското фармерство е избор на иднината. Време е да се збогуваме со стариот MacDonald. Кога ќе избереме „органско“, избираме иднина со помалку токсични хемикалии во нашата храна и средина. Споделете го ова видео со вашите пријатели и помогнете во градењето на поздрава иднина за …

Повеќе »

Шефлера

Шефлерата води потекло од Австралија. Тоа е растение со специфични листови кои имаат 5-9 листа и се во форма на дланка. Претежно се растенија со едно стебло, меѓутоа ако се реже може и да се разграни. Има потреба од средна светлина, а водата со која се полева треба да е …

Повеќе »

Дванаесет локации избрани за консолидација на земјоделско земјиште во земјата

Проектот МАИНЛАНД, финансиран од Европската Унија, кој го споведува Организацијата за храна и земјоделство на Обединети нации (ФАО) во партнерство со Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ), бележи клучно достигнување со изборот на 12 проектни области за консолидација на земјоделско земјиште ширум земјата. Изборот на проектни области за консолидација …

Повеќе »

Николовски: Отворање на нови откупни центри и сигурен пласман за земјоделските производи, се дел од приоритетните политики на МЗШВ

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, заедно со директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски и со директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, Јане Станкоски, во Струмица присуствуваа на трибина за   за моменталната состојба со градинарското производство и откупот на земјоделски производи. …

Повеќе »