Почетна / Uncategorized (страна 4)

Uncategorized

Наутро јадам по еден лист чувар куќа – Еве што ми се случи после неколку денa

follow link 22/03/2018 Uncategorized, Вести, Лек

http://communicatebetter.net/pharmacy/nicotine/ Чувар на куќа е билка која е најлесна за одржување и за која не треба многу да се грижиме, а таа ни дава многу благодети. Се работи за извонреден универзален лек кој може да се употреби кај различни здравствени проблеми и потешкотии. Sempervivum tectorum е лековито растение кое кај нас …

Повеќе »

Вонредна временска прогноза: Еве што ни носи циклонот Димитар денес

22/03/2018 Uncategorized

Од среда па се до сабота територијата на нашата држава ќе биде под влијание на зимскиот циклон ДИМИТАР кој ќе условува врнежливо време а поради спуштање на многу постуден воздух од Арктикот температурите на воздухот уште од оваа ноќ ќе опаднат дури за околу 10-тина степени локално и за повеќе, …

Повеќе »

Вонредна временска прогноза: Циклонот Димитар ќе уништи се што е расцветано!

Почитувани граѓани како што и претходно најавивме во текот на следните неколку денови почнувајќи секако од денес (среда) па се до сабота територијата на нашата држава ќе биде под влијание на зимскиот циклон ДИМИТАР кој ќе условува врнежливо време а поради спуштање на многу постуден воздух од Арктикот температурите на …

Повеќе »

Од денес посадете растение: Зеленилото влијае врз подбрувањето на здравата животна средина

21ви Март е денот на пролетта и претставува идеална можност за одбележување на денот. Затоа од денес посадете растение. Голем, разновиден асортиман има во градинарскиот центар Фоја, по одлични цени. Дочекајте го денот на пролетта како што доликува. Зеленилото влијае врз подбрувањето на здравата животна средина. На места загадувањето е …

Повеќе »

Утре жолта фаза: Циклонот Димитар доаѓа кон Македонија. Еве што ќе донесе

Од утре циклонот Димитар доаѓа кон Македонија, најавува специјализираниот портал за временска прогноза МетеоМакс. Според информациите од таму, овој циклон уште од утре ќе донесе интензивни врнежи на пониските места и снег на планините. Метео порталот најавува дека од среда кон четврток ќе има и спуштање на снежната граница која, …

Повеќе »

STIHL- приказна за успехот и нејзиното значење за иднината

Се вели: „Минатото е ризница на иднината“. Оваа изрека мошне добро објаснува што значат 80-те години на STIHL. 80 години вложени во квалитет, револуционерна техника и иновативни идеи. Цели 8 децении моторните пили и апарати STIHL ги одушевуваат корисниците ширум целиот свет. Брендот STIHL означува највисок квалитет, сервис и поддршка. …

Повеќе »